SZUMISIE® – ШУМИШ ЗАЈЧЕ МИЛУШ – ПИНК

2.499 ден3.499 ден
-17%
Clear

myHummy myBunny се приклучи на семејството myHummy! Нашeтo сладкo зајчe што потпевнува е мил и супер мек. Има долги уши и срце што потпевнува што го гушка секое бебе да заспие.

myHummy myBunny не само што потпевнува – пее и приспивни песни и пушта прекрасни песни од Моцарт (во зависност од верзијата на звучниот уред).

 

myBunny може удобно да се закачи во креветчето или да се земе на прошетка или пак да се закачи за седиште во автомобил благодарение на практичниот привезок.

 

myBunny е направен од безбедни материјали и може да се користи од првиот ден од животот на детето. Може безбедно да се пере во машина за перење на 40 степени (откако ќе го извадите звучниот уред од внатрешноста на играчката)

 

Проверете што Шумиш Милуш може да прави и изберете едно од трите срца:

Основно звучно срце (2999мкд):

5 бели и розови звуци: бел шум, розов шум, звук на морски бранови, звук на дожд и звук на амнионски води со срце што чука.

Новороденчињата и доенчињата сакаат да заспиваат на овие звуци бидејќи тоа е она што го слушнале во стомакот на нивната мајка.

контрола на јачината на звукот – звучното срце на myHummy има прилагодлива јачина на звук а максималното ниво на звук е во согласност со безбедносните стандарди на ЕУ за играчки

Ракување со едно копче – звучното срце на myHummy може да се ракува без да мора да го извадите

 

Срце со сензор за спиење (3499мкд):

5 бели и розови звуци: бел шум, розов шум, звук на морски бранови, звук на дожд и звук на амнионски води со срце што чука.

Новороденчињата и доенчињата сакаат да заспиваат на овие звуци, бидејќи тоа е она што го слушнале во стомакот на нивната мајка.

сензор за спиење – по 30 минути репродукција, звучното срце се исклучува и оди во режим на подготвеност. Звукот автоматски ќе се вклучи кога вашето бебе ќе почне да плаче или кога има бучава наоколу.

контрола на јачината на звукот – звучното срце на myHummy има прилагодлива јачина на звук а максималното ниво на звук е во согласност со безбедносните стандарди на ЕУ за играчки

Ракување со едно копче – звучното срце на myHummy може да се ракува без да мора да го извадите

 

myHummy 3-во-1 звучно срце: со бели и розови звуци, приспивни песни и класична музика (3999мкд)

5 бели и розови звуци: бел шум, розов шум, звук на морски бранови, звук на дожд и звук на амнионски води со срце што чука.

Новороденчињата и доенчињата сакаат да заспиваат на овие звуци бидејќи тоа е она што го слушнале во стомакот на нивната мајка.

8 прекрасни англиски приспивни песни (30 минути) снимени во тивок аранжман за постари бебиња кои сакаат да заспијат со деликатна музика

10 парчиња класична музика (30 минути) кои позитивно влијаат на мозокот на бебињата дури и кога се уште се во утробата на мајката. Звучното срце на myHummy рекреира избрани композиции на Моцарт во посебен аранжман за да им помогне на бебињата во секоја фаза од нивниот развој

сопствено снимање – звучното срце има можност за сопствено снимање од 3 минути. Родителите или бабите и дедовците можат да читаат бајка или да му ја испеат омилената приспивна песна на своето малечко и истата да ја снимат.

сензор за спиење – по 30 минути репродукција, звучното срце се исклучува и оди во режим на подготвеност. Звукот автоматски ќе се вклучи кога вашето бебе ќе започне да плаче или кога има бучава наоколу.

контрола на јачината на звукот – звучното срце на myHummy има прилагодлива јачина на звук а максималното ниво на звук е во согласност со безбедносните стандарди на ЕУ за играчки

Ракување со едно копче – звучното срце на myHummy може да се ракува без да мора да го извадите

 

  • Сите играчки слободно може да се перат во машина за перење алишта со претходно одстранување на уредот за звук.
  • Погодни за употреба од моментот на раѓање на вашето дете.
  • Произведено во ЕУ.
  • Димензии: Висина 24cm, Ширина 13cm
  • Потребни се три AAA батерии (не се вклучени во пакетот) за работа на уредот за звук.
Шумиши

5 Шумови, 5 Шумови и сензор за спиење, 5 Шумови, сензор за спиење и класична музика

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SZUMISIE® – ШУМИШ ЗАЈЧЕ МИЛУШ – ПИНК”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *