SZUMISIE® – ТЕРМОФОР СО СЕМКИ ОД ВИШНИ PINK

2.499 ден 1.199 ден
-52%

2 на залиха

Како шише со топла вода, семките од вишни се пријатен и природен извор на топлина за бебето. Ќе биде совршен како перница и ќе помогне при болки во стомакот.

Овој термофор со семки од вишна е корисен и како средство за ладење во случај на треска или лесни изгореници.

Термофорот е целосно изработен од материјали погодни за децата – исполнето е со сушени и внимателно одбрани семки од цреша. Кесичка со семки од вишна е „обвиткана“ со памучна навлака, дополнително затворена во навлака во облик на плишано мече.

Како се користи термофорот за деца со семки од вишна?

Во зависност од вашите потреби, термофорот може да се загрева или лади (откако ќе ја извадите кесичката со семки од навлаката).

Топлиот термофор ќе помогне при: грчеви, запек, гасови, стомачни болки.

Ладниот термофор е корисен при: лесни изгореници, модринки, каснувања од инсекти или како облога за време на треска.

Како да го загреете термофорот?

За да го загреете на термофорот, можете да користите:

– микробранова печка – моќност 600W, околу 1-2 минути

– рерна – температура 100-120 Целзиусови степени, околу 20 минути

– радијатор – додека не се загрее

За да го изладите термофорот, ставете го во замрзнувач околу 30-40 минути.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SZUMISIE® – ТЕРМОФОР СО СЕМКИ ОД ВИШНИ PINK”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *