СЕТ од 3 мини пелени ECO&LOVE HAWAII

1.299 ден 699 ден
-46%

1 на залиха

Сет од три пелени изработени од деликатна двојна газа – муслин памук. Пелените се обработени со сатенска облога со мотивот на Хаваи. Корисно за време на хранење, ставање додека потскокнувате и гушкање на бебето.

Направено од сертифициран материјал кој има антигабични и антибактериски својства, и совршено ја апсорбира влагата. Двојната газа се користи за природна ткаенина, безбедна за чувствителната кожа на бебето. Има два тенки слоја материјал, еластичен, но во исто време одлично ја одржува својата карактеристична, збрчкана структура.

 

 

Димензии: 34 × 34 cm, се продава во сет од 3 парчиња

Состав: (муслин) – 100% памук

Боја: розова, со мотивот на Хаваи

Квалитет I класа, произведено во Полска