Постелнини со внатрешно полнење BOHO BEIGE

2.999 ден 1.399 ден
-53%

1 на залиха

Изработено од сатен памук, ткаенина изработена од 100% природни влакна. Поради својата структура, овој материјал ве одржува топло, ја впива влагата, а во исто време е убав и нежен за кожата.

Сатенскиот памук е погоден за алергични. Печатењето на ткаенини е еколошки принт, безбеден за најмладите.

Јорганот и перницата се направени од антиалергенска ткаенина што дише и обезбедува удобност и топлина за време на спиењето. Лесна и пријатна за употреба, нетканата ткаенина не ја губи својата мекиност и покрај миењето. Растворот на трајно зашиениот фил значи дека јорганот и перницата немаат патент, што може да ја иритира детската кожа.

Комплетот вклучува перница и јорганот. Јорганот и перницата имаат ист дезен од двете страни, а благодарение на зашиената цврста изолација не ни се потребни дополнителни навлаки за перници. Ова решение исто така ги прави јорганот и перницата целосно да се перат, со што се одржува поголема чистота и удобност при користење.

Производот ќе биде совршен во текот на целата година. Ќе служи како јорган-ќебе, комплет постелнина за креветче, количка со гондола или кошница за спиење.

Производот е сошиен во Полска од висококвалитетни материјали со сертификат Oeko-tex кој гарантира безбедност за најмладите.

Производот треба да се користи под надзор на возрасен!

 

 

Предупредување! (во врска со јорганот – EN 16779-1: 2018) Не користете заедно со вреќа за спиење или ќебе. Прегревањето може да го загрози животот на вашето дете! Оптималната температура на околината за време на спиењето треба да биде помеѓу 18 – 24 Целзиусови степени.

 

 

Големина: 75 x 65 cm, 25 x 30 cm

Состав: 100% памук, полнење: 100% полиестер