SZUMISIE® Бамбусово ќебе за повивање GREY

2.199 ден 1.499 ден
-32%
Нема на залиха

Нема на залиха

Научните истражувања покажуваат дека завиткувањето на новороденчињата прави да се чувствуваат безбедно, речиси исто како кога биле во утробата на нивната мајка. Затоа родителите на новороденчињата и доенчињата практикуваат повивање со повивки од бамбус, исклучително пријатни на допир и погодни за кожата на бебето. Антиалергенските, антибактериските и природните бамбусови влакна не го иритираат чувствителното тело на бебето

Нашите повивки може да се користат и како крпа по капење или како покривка во топлите денови за време на прошетки. Квадратната форма ќе ви овозможи да го завиткате вашето дете, во согласност со методот на д-р Карп.

Навлаките се изработени од бамбусова тканина, доработени со естетски топчиња на краевите.

Димензии: 100/100
Состав: 100% бамбус