Бамбусова бањарка – LION

1.999 ден 1.499 ден
-25%
Нема на залиха

Нема на залиха

Категории: , ,

Оваа бањарка е исклучително мека и пријатна на допир, незаменлив елемент за грижа на вашето дете. Направен од бамбусов фротир, има мека свилена текстура слична на кашмир.

Тестовите на оваа ткаенина покажаа дека ја апсорбира влагата 50% побрзо од памукот а се суши 20% побрзо – што го прави најдобриот избор за детска крпа..

Капата ви овозможува практично да ја покриете главата и да го завиткате бебето темелно откако ќе го извадите од кадата.

Направено со големо внимание во нашата конфекција од висококвалитетни, сертифицирани материјали.

Димензии: 120cm/50cm
Состав: 90% бамбус, 10% полиестер